Zdawalność matur w naszej szkole wyniosła 100%:
Debiuty to impreza artystyczna, która na stałe zagościła w naszej szkole. Inspiracją zorganizowania Debiutów była uzdolniona artystycznie młodzież II LO. Charakter i forma projektu artystycznego jest różna i wiąże się z takimi dziedzinami jak malarstwo, rysunek, fotografia, krótkie filmy.
W tym roku swoje prace wystawiły uczennice: Paulinka Majowska 1c, Julia Śliwa 2d, Julia Bydlińska 1c, Kamila Fiut 3bn, Kinga Grabska 2d.
Mocną stroną tą tej imprezy od zawsze była fotografia, dlatego od dekady organizowany jest konkurs fotograficzny „Perły Sądecczyzny”. Perły Sądecczyzny to konkurs, który wrócił po pandemiczne przerwie w wersji Instagramowej. Zaangażowała się w nim młodzież naszego liceum oraz innych sądeckich szkół czego wynikiem jest około 200 fotografii, które prezentowały 3 kategorie: "Perły Sądecczyzny", "Człowiek" oraz "Ruch, gwar, miasto dookoła".
W trakcie Debiutów odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Panią dyrektor Dorotę Smagę oraz organizatorki konkursu Panią Martę Jacak i Panią Ewelinę Krupę.
Nagrody otrzymały: Anna Gromala 1e, Justyna Szołdra 1a, Julia Lorek 1g, Julia Jarzębak 3cn. Gratulujemy zwycięzcom!
W dniu 1 kwietnia odbyła się XXII edycja Festiwalu Form Kabaretowych Fafik zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W tym roku była ona wyjątkowa, ponieważ ze względu na nauczanie zdalne i pandemię nie było wystarczająco czasu na przygotowanie pełnej formy wydarzenia. Odbył się tylko etap szkolny, bez jury i przyznawania nagród. Wystąpiło 11 podmiotów wykonawczych prezentujących takie formy sceniczne jak: skecze, piosenki, pantomimy czy stand-up. Celem organizatorów było zapoznanie społeczności uczniowskiej z formą i koncepcja festiwalu, tak aby w następnych latach oni też mogli również się zaangażować. Występy spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem więc mamy nadzieję, że za rok nie braknie chętnych!
5 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.
Patronat honorowy nad konkursem objął: Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie pan Dr. Michael Groβ. Nagrody laureatom i finalistom wręczyła pani Dyrektor Dorota Smaga.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic. Zadanie konkursowe tej edycji polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub prezentacji multimedialnej (do 5 min) w języku niemieckim na jeden z wybranych tematów: „Nowy Sącz und Umgebung für Naturliebhaber” („Nowy Sącz i jego okolice dla miłośników przyrody”), „Mein Glückstag” („Mój szczęśliwy dzień”) oraz „Mein Modestil” („Mój styl mody”). Nadesłanych zostało 42 prace, z 19 szkół, w tym 19 filmów i 23 prezentacje multimedialne. W sumie udział w konkursie wzięło 80 uczniów. Uczestnicy wybierali głównie temat „Nowy Sącz i jego okolice dla miłośników przyrody” (20 prac). Prace prezentowały w przeważającej części dobry poziom językowy i techniczny.
Prace konkursowe oceniało jury w składzie:
- Przewodniczący Mariusz Skowron – nauczyciel j. niem. w ZSO nr 2 w Nowym Sączu,
- Maria Mück - Kardel- nauczyciel j. niemieckiego,
- Wojciech Dzido – pracownik Instytutu Goethego w Krakowie,
- Anna Kowalik - pracownik Instytutu Goethego w Krakowie,
- Marta Kurzeja – wykładowca języka niemieckiego w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu,
- Katarzyna Dominik – nauczyciel języka niemieckiego w ZSE w Nowym Sączu,
- Ewelina Gorzawska – nauczyciel j. niemieckiego w VI LO w Nowym Sączu,
- Bogdan Potoniec- nauczyciel informatyki w ZSO nr 2 w Nowym Sączu,
- Piotr Gorzawski – operator kamery w RTK w Nowym Sączu,
- Agata Rolka – grafik, nauczyciel plastyki i wykładowca Instytutu Pedagogicznego - Zakładu Edukacji Artystycznej i Struktur Wizualnych PWSZ w Nowym Sączu,
-Andrzej Naściszewski- wykładowca Instytutu Pedagogicznego – Zakładu Pedagogiki Medialnej i Technologii Informacyjnej PWSZ w Nowym Sączu,
- Studenci Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych PWSZ w Nowym Sączu.
Jury brało pod uwagę następujące elementy: poprawność językową, jakość techniczną i walory artystyczne. Poprawność językową oceniali tylko nauczyciele języka niemieckiego przyznając od 0 do 10 punktów. Pozostałe elementy mogły otrzymać od 0 do 5 punktów. Wyżej oceniane były prace z samodzielnie opracowanym tekstem, prezentowanym na żywo lub czytanym. W ocenie uwzględniono ciekawe ujęcie tematu, dobór muzyki, elementy gry aktorskiej, scenografię, szatę graficzną prezentacji oraz inne walory. Preferowane były samodzielnie wykonane zdjęcia lub filmy, z podkładem muzycznym i płynnym przejściem pomiędzy poszczególnymi ujęciami lub slajdami. Zarówno filmy jak i prezentacje zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe. Juryprzyznało 23 nagrody, 12 wyróżnień – w sumie nagrodzono 56 uczestników.
Organizatorzy konkursu spotkali się z życzliwością kilku sądeckich firm, osób prywatnych i instytucji, które ufundowały cenne nagrody dla uczestników konkursu. A oto lista sponsorów konkursu, którym bardzo dziękujemy:
1. Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie pan Dr. Michael Groβ.
2. Pani Rachela Pazdan – właścicielka restauracji Ratuszowa
3. Pan Zbigniew Bochenek, właściciel firmy STOLPOL MEBLE
4. Rada Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
5. Instytut Goethego w Krakowie
6. Instytut Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu
7. Instytut Pedagogiczny PWSZ w Nowym Sączu
8. Wydawnictwo LektorKlett
Organizatorzy: p. Agnieszka Schmidt-Wilczek i p. Agnieszka Szkarłat
przy współpracy z p. Mariuszem Skowronem i p. Bogdanem Potońcem.
Dziękujemy za pomoc uczniom kl. 3C
Uroczystość prowadzili Wiktoria Rams i Piotr Owsianka z kl. 3An.
Zdjęcia: Julia Jarzębak z kl. 3Cn
Wyniki kunkursu: KLIK