Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28.10.2022 r. młodzież II LO wzięła udział w szkolnych wyborach Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu i podsumowaniu wszystkich głosów nastąpiło spotkanie kandydatów z Panią dyrektor mgr Dorotą Smagą oraz opiekunem SU Panią mgr Kingą Szostak.

Pani dyrektor pogratulowała wygranym uczniom sukcesu, życząc powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków oraz godnego reprezentowania szkoły zarówno na płaszczyźnie życia wewnętrznego II LO jak i w środowisku lokalnym.

Poniżej prezentujemy nowy Samorząd Uczniowski oraz serdecznie gratulujemy wygranym!


Przewodnicząca II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu:

                              Paulina Majowska - klasa 2C


Zastępca przewodniczącej:

                              Adrian Dudka - klasa 3I


Członkowie SU:

                              Weronika Zacłona - klasa 3A

                              Wiktoria Sopata - klasa 3E

                              Julia Szufnara - klasa 2G


Galeria

Debata

W dniu 27.10.2022 r. w auli II LO odbyła się debata wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, podczas której ubiegający się o stanowisko przewodniczącego szkoły uczniowie, mieli okazję zaprezentować się całej społeczności Zielonej Budy. Kandydaci zmierzyli się zarówno z pytaniami przygotowanymi przez obecnych reprezentantów SU jak również z tymi, które zadawała publiczność. 

W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci samorządów klasowych oraz młodzież szkolna, dla której przygotowana została transmisja online.

Debatę zorganizował Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie - Pani mgr Kinga Szostak i Pani mgr Joanna Szafran-Gruszczyńska.


Debata

Szansonada

Chętnych do udziału w XX edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zachęcamy do wypełnienia i oddania formularza zgłoszeniowego, który znajduje się poniżej.

Termin zgłoszeń - do 4.11.2022 r. u organizatorów p. mgr A. Szkarłat, p. mgr J. Gierackiej lub p. mgr M. Cabały.

Konkurs odbędzie się 2.12.2022 r. w auli PWSZ.

Przerwa na czytanie!

Przerwa na czytanie!


Akcja promująca czytelnictwo po raz kolejny zawitała do Zielonej Budy. Na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. We czwartek, 20 października 2022 roku, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, a szczególnie Samorządowi Uczniowskiemu i organizatorkom wydarzenia – p. mgr Irenie Grucy i p. mgr Joannie Szafran-Gruszczyńskiej. 


Galeria

Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2022 r. w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Edukacji Narodowej.

W I oficjalnej części uroczystości głos zabrał przewodniczący społeczności uczniowskiej – Dominik Rutkowski, który przypomniał o istocie powołania 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej oraz podziękował wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły za codzienny wysiłek w budowaniu wśród młodzieży postaw szlachetnych, mądrych i godnych naśladowania.

Następnie słowa uznania i podziękowania dla wszystkich zgromadzonych gości przekazała Pani dyrektor mgr Dorota Smaga, podkreślając jak trudnym, pełnym poświęceń i codziennych wyzwań jest zawód nauczyciela. Pani dyrektor życzyła gronu pedagogicznemu wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów osobistych i zawodowych oraz podążania za wartościami dobra, piękna i prawdy.

W imieniu szkolnej Rady Rodziców głos zabrał Pan Michał Wituszyński, dziękując dyrekcji oraz wszystkim pedagogom za opiekę, wychowanie oraz wskazywanie dróg młodym ludziom.

Podczas II części uroczystości odbyła się dostojna ceremonia wręczenia Oskarów. Wśród tegorocznych nominowanych i jednocześnie nagrodzonych w 18 kategoriach znalazły się: Panie dyrektor, wszyscy nauczyciele, pedagodzy i psychologowie szkolni, pracownicy administracji i obsługi oraz zasłużeni emeryci.

Całokształt oprawy Święta Edukacji Narodowej przygotowała młodzież z klasy 3 h wraz z wychowawcą Panią mgr Kingą Szostak.


Galeria

Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

W dniu 10 października 2022 roku odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Uczniowie i uczennice klas pierwszych wraz z wychowawcami rozpoczęli ten dzień Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Kazimierza. Następnie w sali kina „Helios” odbyła się akademia. Podczas przemowy Pani dyrektor mgr Dorota Smaga podkreśliła, jak ważną i wzruszającą uroczystością jest ślubowanie. Pozwala ono w pełni stać się członkiem społeczności uczniowskiej. Słowa do młodzieży skierował także Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Michał Wituszyński. Zgromadzonych wśród uczniów „Zielonej Budy” powitał również Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Dominik Rutkowski. Punktem kulminacyjnym było uroczyste złożenie aktu ślubowania przez uczniów klas pierwszych zwieńczone wspólnym śpiewem hymnu Szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. W bajkową opowieść o „Legendzie Zielonej Budy” młodzież została zabrana przez krasnoludki i Marysię… czyli Marię Konopnicką. W baśniowej konwencji przedstawiona została szkoła i profile poszczególnych klas. Ostatnią część świętowania stanowiła projekcja filmu „Orlęta. Grodno ‘39”.

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych została przygotowana przez uczniów klasy 2g z pomocą wychowawczyni, Pani mgr Joanny Szafran-Gruszczyńskiej.


Galeria

Licealiada 2022

26.09.2022 r. rozpoczęła się Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Tego dnia rywalizowali ze sobą uczniowie 2LO - klas 3. W rozgrywkach uczestniczyło 36 zespołów, które zostały rozlosowane do 6 grup. W każdej grupie rozgrywano zawody systemem „Każdy z każdym” po 1 secie do 15 punktów (na 2 punkty przewagi). Każda drużyna po rozegraniu 5 meczów została przypisana do finałowych grup, w których ponownie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów podliczono punktację generalną, na którą składała się punktacja każdego z zespołu klasowego. 1 miejsce w punktacji generalnej wygrała klasa 3I, a 1 miejsce w całym turnieju zdobyła klasa 3G (zespół 1). Drugie miejsce przypadło klasie 3 F (1 zespół), a 3 miejsce uzyskała drużyna z klasy 3H (3 zespół).

Sędziowali: Julian Więcek, Michał Lompart, Michał Brzeziński, Adrian Lelito, Piotr Homoncik, Julia Hyrc, Anna Korus.

27.09.2022 r. to drugi dzień Licealiady, tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klas 1. 24 zespoły zostały rozlosowane na 6 grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” do 15 punktów (na dwa punkty przewagi). Po rozegraniu wszystkich meczów w fazie grupowej rozpisano poszczególne zespoły, które awansowały do finałowych grup w zależności od uzyskanego miejsca. W punktacji generalnej zwycięzcą okazała się klasa 1 F, która zdominowała również podium w rozgrywkach bezpośrednich: 1 miejsce zajął zespół 4 z klasy 1F, 2 miejsce 1 B zespół 1, a 3 miejsce przypadło zespołowi 1 z klasy 1 F.

28.09.2022 r. to ostatni dzień rozgrywek w ramach Licealiady. W tym dniu rywalizowali ze sobą uczniowie klas 2. 28 zespołów rywalizowało na hali II LO. Po losowaniu każda z drużyn została przydzielona do jednej z 6 grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” do 15 punktów (na dwa punkty przewagi). Po rozegraniu wszystkich meczów w fazie grupowej rozpisano poszczególne zespoły, które awansowały do finałowych grup w zależności od uzyskanego miejsca. W punktacji generalnej zwycięzcą okazała się klasa 2 B, uzyskując łącznie 74 pkt, na podium stanęły: 2E zespół1 - 1 miejsce, 2 B zespół 3 zajął 2 miejsce, zaś 3 miejsce przypadło zespołowi 1 z klasy 2 B. Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play oraz klasom za głośny doping.

Kolejna edycja już za rok!


Galeria

Rajd SKKT

Rajd SKKT


22. września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 43. Zlocie Turystycznym im. mjr Juliana Zubka „Tatara” na Łabowskiej Hali. Organizatorem rajdu było sądeckie PTTK. Uczennice 2F – Patrycja Król i Anna Ryba zajęły 1. miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym na temat działań partyzanckich w Beskidzie Sądeckim. Opiekunami rajdu byli p. mgr Mariusz Skowron i p. mgr Łukasz Sommer.


Galeria