Rajd Szkolny - 22.06.2023 r.

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego odbył coroczny się rajd szkolny organizowany przez nauczycieli geografii naszej szkoły, tj. panią Kamilę Wiktor, panią Joannę Konopkę i pana Roberta Zbiega. Pojechaliśmy pociągiem do Rytra i wędrowaliśmy do Roztoki Ryterskiej, gdzie przy Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Piwniczna odbyło się ognisko. W rajdzie wzięło udział ok 50 uczniów naszej szkoły, a opiekę nad nimi sprawowali ponadto pan Jerzy Horowski, pan Stanisław Kwoka i pan Mariusz Skowron.

II LO na podium!

22 czerwca 2023 r. w nowosądeckim Ratuszu odbyło się podsumowanie wyników w punktacji generalnej Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2022/2023.

II LO w kategorii Licealiada Dziewcząt zajęło 2 miejsce.

Dodatkowo wyróżniono nauczycieli biorących udział w zawodach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczącym w rozgrywkach sportowych!

Dzień Sportu w II LO

Dnia 22.06.2023 r. w hali sportowej II LO odbyły się rozgrywki sportowe z piłki siatkowej w ramach Szkolnego Dnia Sportu. W zawodach uczestniczyło 19 drużyn. Podium zdobyli uczniowie z klasy 3A, kolejne miejsca przypadły klasom 3G i 3C. Nagrodą był „ZIELONY BILET”, który upoważnia zwycięskie klasy do jednorazowego wykorzystania w celu uniknięcia odpowiedzi ustnych oraz kartkówek w roku szkolnym 2023/2024.

Drzewa dla przyszłości

II LO w Nowym Sączu wzięło udział w akcji „Trees for Europe”, w ramach której otrzymaliśmy od Młodzieżowej Rady Miasta sadzonki buków i grabów. Drzewa zostały posadzone w pobliżu boiska szkolnego.

Radio eska o akcji „Trees for Europe” Młodzieżowej Rady Miasta

Po ciężkiej chorobie odszedł ks. prof. Michał Drożdż

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ksiądz profesor Michał Drożdż – filozof, teolog, medioznawca, profesor nauk społecznych. Pochodził z Żeleźnikowej. Odszedł w wieku 65 lat.

Ksiądz Michał Drożdż urodził się 19 lutego 1958 roku w Nowym Sączu, pochodził z Żeleźnikowej. Był absolwent II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu (1977). Święcenia kapłańskie przyjął w 1983 roku z rąk bpa Jerzego Ablewicza. W 2003 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Był dziekanem Wydziału Nauk Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz kierownikiem Katedry Mediów i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Pełnił również funkcje: członka Rady Programowej Telewizji Polskiej (2021), dyrektora programowego Radia Plus (RDN Małopolska), Wydawnictwa Biblos. Był redaktorem naczelnym „Studia Socialia Cracoviensia”.

W 2017 roku został delegatem do spraw mediów diecezji tarnowskiej i przewodniczącym Sądu Dziennikarskiego w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Dwa lata później powołano go do Rady Doskonałości Naukowej I kadencji. Tego samego roku został Archidiakonem Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. Jest autorem wielu artykułów i książek m.in.: Media. Teorie i fikcje (2005), Radio plus Dobra Nowina (2006), Media Światem Człowieka (2009, współautor I. Fiut), Prawda w mediach – między ideałem, a iluzją (2010), Odpowiedzialność w mediach – od przypadku do celu (2012). Duchowny zmarł 15 czerwca. Miał 65 lat.

Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony Dobry Tygodnik Sądecki

Żegnamy rok szkolny 2022/2023

Graliśmy dla Wiktorii!

W dniu 19 czerwca 2023 r. odbył się Charytatywny Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej. Podczas zawodów Samorząd Uczniowski II LO zbierał pieniądze dla Wiktorii Wróbel, maleńkiej wojowniczki zmagającej się z rzadką chorobą, którą jest Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA 0). Dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz firmy KORAL turniej zorganizowano na bardzo wysokim poziomie.

W zawodach wzięło udział 15 drużyn II LO, które na początku turnieju zostały rozlosowane na 4 grupy. Każdy zespół rozegrał swoje mecze systemem „każdy z każdym” po 8 minut, a tylko najlepsze drużyny z pierwszych miejsc awansowały do półfinałów, a następnie do finałów. Najlepszą drużyną w roku szkolnym 2022/2023 została drużyna z klasy 2G, kolejne miejsca zajęły 3G, 3I oraz 2C. Cały turniej wspomagali niezawodni wolontariusze II LO.

Zebrana kwota - 2262,94 zł została przekazana na konto ZBIÓRKI PUBLICZNEJ NR 2023/1206/KS dla Wiktorii Wróbel https://www.siepomaga.pl/wiktoria-wrobel

Przypominamy, że cały czas można wspierać Wikusię w walce o lepsze jutro!!!

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - podwójny sukces!

Sukces uczniów II LO!

Iwona Kucia z kl. 3d oraz Oliwier Kwoka z kl. 4d zostali finalistami etapu centralnego XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Opiekunowie: p. Monika Dębska-Marchut i p. Alicja Karpiel.

Gratulujemy!