W dniach 08-10. 04. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach k. Kielc odbywały się Zawody Finałowe VI Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Okawango”. W gronie 40 finalistów z całej Polski znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły; Zuzanna Sromek oraz Mateusz Woźniak z klasy 2f.
W trakcie zawodów finaliści rozwiązywali 2 testy pisemne z zakresu geologii i geografii, uczestniczyli w zajęciach terenowych i grze terenowej na obszarze Gór Świętokrzyskich.
Mateusz Woźniak ukończył je z dużym sukcesem. Uzyskał tytuł laureata zdobywając jednocześnie indeks na kierunki geologia stosowana i poszukiwawcza na Uniwersytecie Warszawskim. Zuzanna Sromek uzyskała tytuł finalistki, uzyskując tym samym ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na kierunkach geologia na UW w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia.
Opiekunem uczniów była p. Kamila Wiktor.
Gratulujemy!
Finaliści etapu centralnego XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą”
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły - Karol Bieda z klasy 4b i Maksymilian Hala z klasy 3c zostali finalistami etapu centralnego olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Tytuł finalisty daje naszym olimpijczykom 100% punktów z matury z historii.
Opiekunami naukowymi uczniów są p. Aleksandra Opalska i p. Krzysztof Siemion.
9 kwietnia 2024 roku po raz XVI młodzież II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowała swoje talenty artystyczne w projekcie artystycznym DEBIUTY, organizowanym przez Panią Martę Jacak, Panią Ewelinę Krupę oraz Panią Małgorzatę Pazdan. Uczniowie pokazali swoje prace plastyczne w dziedzinie rysunku, malarstwa i fotografii oraz różnorodnych form tańca: balet, taniec towarzyski, hip - hop i latino. Całość uatrakcyjniały występy wokalne uczniów Zielonej Budy.
Pani Dyrektor Dorota Smaga w swoim przemówieniu podkreśliła jak istotne dla rozwoju młodego człowieka jest rozwijanie zainteresowań i pasji. W kolejnym przemówieniu Pani Marta Jacak pogratulowała młodzieży ich wszechstronnych talentów, a także podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych Debiutów.
W ramach projektu artystycznego odbyło się rozstrzygnięcie XIV edycji międzyszkolnego konkursu fotograficznego PERŁY SĄDECCZYZNY i wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców przy II LO, firmę CONBERG oraz Szkołę Rysunku FORMAT. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor II LO Dorota Smaga oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pan Dariusz Gutowski.
Za nami VI edycja Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.
Patronat honorowy nad konkursem objął Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Pan Holger Mahnicke oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza pPan Ludomir Handzel.
4 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z prezentacją wybranych prac i poczęstunkiem. Gościem honorowym wydarzenia był Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Pan Holger Mahnicke wraz z małżonką Panią Kerstin Mahnicke. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Pani Magdalena Majka - Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pani Ilona Kronenberger – Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania oraz Pani Patrycja Bugara.
Nagrody laureatom i finalistom wręczali Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Pan Holger Mahnicke, Pani Magdalena Majka - Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Pani Dyrektor Dorota Smaga.
Nadesłano 42 prace, z 24 szkół, w tym 20 filmów i 22 prezentacje multimedialne. W sumie udział w konkursie wzięło 85 uczniów.
Organizatorzy konkursu spotkali się z życzliwością kilku sądeckich firm, osób prywatnych i instytucji, które ufundowały cenne nagrody dla 62 uczestników konkursu. A oto lista sponsorów, którym bardzo dziękujemy:
1. Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie pan Holger Mahnicke.
2. Prezydent Miasta Nowego Sącza – Pan Ludomir Handzel
3. Instytut Goethego w Krakowie
4. Firma CONBERG
5. Pracownia Reklamy LOGO
6. Restauracja Ratuszowa
7. Firma STOLPOL MEBLE
8. Kawiarnia etc… w Nowym Sączu
9. Ośrodek Jazdy Konnej – Magóry
10. Pizzeria EUROPEJSKA
11. Rada Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
12. Wydawnictwo LektorKlett
Dzisiaj już zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.
Organizatorzy wydarzenia: Pani Agnieszka Schmidt-Wilczek i Pani Agnieszka Szkarłat przy współpracy z Panem Mariuszem Skowronem.
Uroczystość prowadziły: Kamila Knapek i Zofia Oślizło z kl. 3D
Recytacja: Aleksandra Pogwizd z kl. 4B
Oprawa muzyczna: Łucja Wojtas i Szymon Gancarczyk z kl. 3A, Aleksandra Brdej, Kinga Nosa, Anna Borek, Alicja Gruca, Emilia Karpiel, Ilona Miśkowiec z kl. 1C
Obsługa techniczna: Krzysztof Cisowski, Bartosz Michalik, Oliwier Moskalewicz, Karol Rogalski z kl. 3C
Zdjęcia: Zuzanna Jaskółka z kl. 3A oraz Jarogniew Barciszewski-Kozioł – student ANS
Dziękujemy za pomoc uczniom kl. 1C
Wyniki VI edycji Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.
Patronat honorowy nad konkursem objął: Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie pan Holger Mahnicke oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza pan Ludomir Handzel. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic. Zadanie konkursowe tej edycji polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub prezentacji multimedialnej (do 5 min) w języku niemieckim na jeden z wybranych tematów: „Nowy Sącz und Umgebung für Touristen” („Nowy Sącz i jego okolice dla turystów”), „Mein Hobby” („Moje hobby”) oraz „Was machst du für deine Gesundheit und Fitness” („Co robisz dla swojego zdrowia i kondycji”). Nadesłanych zostało 42 prace, z 24 szkół, w tym 20 filmów i 22 prezentacje multimedialne. W sumie udział w konkursie wzięło 85 uczniów. Uczestnicy wybierali głównie temat „Moje hobby”. Prace prezentowały w przeważającej części dobry poziom językowy i techniczny.
Prace konkursowe oceniało jury w składzie:
- Przewodniczący Mariusz Skowron – nauczyciel j. niem. w ZSO nr 2 w Nowym Sączu,
- Maria Mück - Kardel- nauczyciel j. niemieckiego,
- Wojciech Dzido – pracownik Instytutu Goethego w Krakowie,
- Marta Kurzeja – wykładowca języka niemieckiego Wydziału Nauk Humanistycznych w ANS Nowym Sączu,
- Katarzyna Dominik – nauczyciel języka niemieckiego w ZSE w Nowym Sączu,
- Ewelina Gorzawska – nauczyciel j. niemieckiego w VI LO w Nowym Sączu,
- Bogdan Potoniec- nauczyciel informatyki w ZSO nr 2 w Nowym Sączu,
- Piotr Gorzawski – operator kamery
- Agata Rolka – grafik, nauczyciel plastyki i wykładowca Katedry Edukacji Artystycznej i Sztuk Wizualnych Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki ANS w Nowym Sączu,
- Andrzej Naściszewski- wykładowca Katedry Public Relations i Reklamy Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki ANS w Nowym Sączu,
- Magdalena Citak i Jarogniew Barciszewski – Kozioł - Studenci II roku Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki ANS w Nowym Sączu, Koło Naukowe „Piekarnia”.
Jury brało pod uwagę następujące elementy: poprawność językową, jakość techniczną i walory artystyczne. Poprawność językową oceniali tylko nauczyciele języka niemieckiego przyznając od 0 do 10 punktów. Pozostałe elementy mogły otrzymać od 0 do 5 punktów. Wyżej oceniane były prace z samodzielnie opracowanym tekstem, prezentowanym na żywo lub czytanym. W ocenie uwzględniono ciekawe ujęcie tematu, dobór muzyki, elementy gry aktorskiej, scenografię, szatę graficzną prezentacji oraz inne walory. Preferowane były samodzielnie wykonane zdjęcia lub filmy, z podkładem muzycznym i płynnym przejściem pomiędzy poszczególnymi ujęciami lub slajdami. Zarówno filmy jak i prezentacje zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe.. Jury przyznało 17 nagród, 16 wyróżnień – w sumie nagrodzono 62 uczestników.
Lista nagrodzonych i wyróżnionych:
Grand Prix za film
- Dawid Babiarz, Kamil Bajdel, Karol Pasoń z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu - opiekun p. Magdalena Tutka
W kategorii szkół ponadpodstawowych
I miejsce za film
- Zuzanna Jarecka z Prywatnych Szkół Niepublicznych w Nowym Sączu - opiekun p. Agnieszka Szkarłat
II miejsce za film
- Yelyzaveta Budnitska, Daria Chychyrko, Jana Kravchenko z Zespołu Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu - opiekun p. Lucyna Kożuch
- Jakob Kuziel, Olaf Bieryt z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Sączu – opiekun p. Edyta Łęczycka
III miejsce za film
- Filip Podgórski, Krystian Gał z Zespołu Szkół w Starym Sączu –opiekun p. Izabela Sowa
wyróżnienie za film
- Lena Tomasiak, Klaudia Radzik z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu - opiekun p. Alicja Baran
- Danuta Jawor, Weronika Tomaszek z Zespołu Szkół w Łącku – opiekun p. Małgorzata Kwit
I miejsce za prezentację
- Gabriela Krężołek, Gabriela Kurzydło z II LO w Nowym Sączu – opiekun p. Sylwia Nowak
II miejsce za prezentację
- Michał Piszczek, Maksymilian Jamro z Zespołu Szkół Nr 4 w Nowym Sączu – opiekun p. Monika Obyrtacz-Kustra
III miejsce za prezentację
- Jakub Grzybek, Rafał Stefański z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu - opiekun p. Magdalena Tutka
wyróżnienie za prezentację –
- Wiktoria Damasiewicz z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Sączu opiekun p. Piotr Wójs
- Marcel Arlt, Krzysztof Kozik z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu - opiekun
p. Magdalena Tutka
- Sylwia Pasoń, Natalia Gabryś z Zespołu Szkół w Starym Sączu –opiekun p. Izabela Sowa
- Maciej Kucharski z Zespołu Szkół Społecznych SPLOT w Nowym Sączu – opiekun p. Anna Beniowska-Potoczek
W kategorii szkół podstawowych
I miejsce za film
- Patrycja Błaszczyk, Julia Tokarczyk ze Szkoły Podstawowej w Barcicach – opiekun p. Janina Batko
II miejsce za film
- Emilia Majerska, Julia Pierzchała ze Szkoły Podstawowej w Kadczy – opiekun p. Celina Świebocka
III miejsce za film
- Iga Chrustowicz, Małgorzata Śliwa, Julia Wojtowicz z Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu opiekun p. Renata Skowron
- Julia Krężołek, Joanna Pajor, Lidia Piechowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwkowej– opiekun p. Maria Zięć
- Nadia Kurzeja, Jakub Tomasiak ze Szkoły Podstawowej w Kadczy – opiekun p. Celina Świebocka
wyróżnienie za film
- Dominika Gargula, Zuzanna Janik, Tomasz Hajduga ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu opiekun p. Agata Zabrzeńska
- Helena Deja, Karolina Bołoz, Maja Pietrzak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu - opiekun
p. Ewa Komar
- Nicola Bugara, Natalia Jarek, Wiktoria Iskra z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Czarnym Potoku opiekun p. Iwona Gucwa
I miejsce za prezentację
- Martyna Warzecha ze Szkoły Podstawowej w Kadczy – opiekun p. Celina Świebocka
II miejsce za prezentację
- Amelia Wójsik ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu – opiekun p. Agata Zabrzeńska
III miejsce za prezentację
- Zuzanna Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Kadczy – opiekun p. Celina Świebocka
- Zofia Kulig z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nowym Sączu - opiekun p. Katarzyna Ciaputa
wyróżnienie za prezentację:
- Julia Tworzydło z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Nowym Sączu opiekun p. Agata Zabrzeńska
- Anna Pogwizd, Agata Ruchała ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu- opiekun p. Bartłomiej Smoleń
- Aleksandra Owsianka, Alicja Pasoń ze Szkoły Podstawowej w Kadczy – opiekun p. Celina Świebocka
- Adam Góra, Michał Bodziony ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu – opiekun p. Joanna Kowalska
- Kamil Mynarek, Jonasz Migacz- Sopata ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu - opiekun
p. Joanna Kowalska
- Monika Plesińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwkowej– opiekun p. Maria Zięć
- Julia Kowalczyk, Martyna Szot z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwkowej– opiekun p. Maria Zięć
Uczennica II LO (3g) odniosła kolejny sukces. W Plebiscycie Sportowym Gazety Krakowskiej zdobyła tytuł Sportowca Roku 2023 w kategorii kobiety. Uzyskała największą liczbę głosów zarówno w Nowym Sączu jak i w całym województwie małopolskim. Nagrodę za zwycięstwo odebrała z rąk redaktora naczelnego GK Macieja Kwaśniewskiego oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Józefa Gawrona na uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie NBP w Krakowie dnia 29 lutego.
Laureatka plebiscytu w dniu 16 marca wzięła również udział w finałowej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie, na którą zostali zaproszeni finaliści z wszystkich województw. Wiktoria reprezentuje nowosądecki klub sportowy Screamo Trickz, gdzie uprawia bardzo widowiskowy, trudny i wymagający sport - Tricking. Warto zaznaczyć, że na zgrupowaniu kadry narodowej w lutym tego roku powołano czterech najlepszych zawodników w kraju do reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych. Wśród nich jako jedyna dziewczyna znalazła się Wiktoria.
W dniu 25 marca podczas obchodów Dnia Otwartego Wydziału Nauk Humanistycznych ANS w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET.
Uczennica naszej szkoły Hanna Jermakowicz (4g) odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii język angielski z językiem francuskim.
Olga Jermakowicz (4a) odebrała dyplom uznania dla finalisty w kategorii język angielski z językiem hiszpańskim.
W Dniu Otwartym wzięły udział klasy 2f i 4i pod opieką pań Doroty Zygmunt, Moniki Sojki i Edyty Pach.
Uczniowie mieli okazję brać udział w licznych warsztatach, wykładach oraz quizach i konkursach językowych.