Polonez na płycie sądeckiego Rynku
Zdjęcie tytułowe img-20230127-wa00035593413e-b415-4a3c-b683-b27ec9234c14.jpg w newsie Polonez na płycie sądeckiego Rynku

W dniu 26.01.2023 r. w wielki parkiet taneczny zamienił się nowosądecki rynek. Już po raz piętnasty sądeccy maturzyści spotkali się przed Ratuszem, by zatańczyć tradycyjnego Poloneza. Kiedy rozległy się jego dźwięki, tanecznym krokiem ruszyło prawie pół tysiąca młodzieży . Przodowali im w przepięknych, staropolskich strojach tancerze Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sądeczanie. W pierwszych parach zatańczyli prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Magdalena Majka, jak również Małgorzata Belska - dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu, których dostojnym krokiem poprowadzili reprezentanci maturzystów II LO: Aleksandra Dobosz, Mateusz Krawczyk oraz Piotr Owsianka.

Tym symbolicznym, tanecznym akcentem zaczęło się wielkie odliczanie do egzaminów dojrzałości.

Już dzisiaj życzymy Wam kochane koleżanki i koledzy jak najlepszych wyników maturalnych, które umożliwią podjęcie studiów na upragnionych kierunkach i uczelniach.

Powodzenia!