Ogłoszenie


Zmarła Pani Zofia Gargula

Społeczność II LO składa kondolencje pogrążonej w żałobie Rodzinie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/2024,kóre poprzedzone zostało podniosłą mszą świętą w Kościele na Starym Cmentarzu.

W II Liceum Ogólnokształcącym uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. W części oficjalnej jako pierwsza zabrała głos Pani dyrektor Dorota Smaga. Swoje słowa uznania skierowała przede wszystkim do uczniów, gratulując im sukcesów w nauce oraz w licznych olimpiadach i konkursach. Wyraziła również podziw za mądre, wartościowe i szlachetne postawy młodzieży w dążeniu do osobistego samorozwoju. Przekazała także wyrazy podziękowania dla wszystkich pedagogów za całoroczny trud edukacyjno- wychowawczy. W tej części Pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, odnoszącym największe sukcesy na płaszczyźnie naukowej, sportowej i społecznej. Kolejno głos zabrał przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców – Pan Michał Wituszyński, dziękując dyrekcji i nauczycielom za poświęcenie się w procesie edukacji młodzieży oraz życząc spokojnego i szczęśliwego wakacyjnego wypoczynku. Na końcu słowa pełne serdeczności dla całej społeczności II LO zaakcentowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Paulina Majowska, która podziękowała zarówno Paniom dyrektor jak i wszystkim nauczycielom za przekazaną wiedzę, wszelkie wskazówki wychowawcze oraz za nieustanną mobilizację do pracy. Przewodnicząca SU złożyła również wszystkim zebranym życzenia cudownych, słonecznych i wyjątkowych we wspomnienia wakacji.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas I, II i III z wychowawcami, podczas których rozdane zostały uczniom świadectwa końcoworoczne.


Galeria

Turniej Piłki Siatkowej w ramach Dnia Sportu Szkolnego II LO

W dniu 20.06.2024 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej w ramach Dnia Sportu Szkolnego II LO.

W zawodach wzięli udział uczniowie z 15 klas. Po losowaniu rozgrywano zawody systemem każdy z każdym w grupach, do finałów awansowały po 2 drużyny z grupy.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 1C, następnie 3C i 3F, dalsze miejsca uzyskały 1i, 1G oraz 1A.

MVP spotkania zostali Tobiasz Płókarz z klasy 1C oraz Mariusz Cepiga z klasy 1I.

Drużyny zostały nagrodzone drobnymi upominkami, a pierwsze 3 miejsca otrzymały "Zielony bilet" do wykorzystania w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz sędziom dzisiejszego spotkania za aktywny udział w turnieju.

Organizatorami dzisiejszego spotkania byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz Szkolni Organizatorzy Sportu.


Galeria

II Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Przechodni II LO

W dniu 18.06.2024 r. odbył się II Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Przechodni II LO.

W zawodach wzięło udział 14 zespołów z klas 1-3.

Na podium stanęli zawodnicy 1G pokonując w finałach ubiegłorocznych zwycięzców czyli klasę 3G. Kolejne miejsce przypadło klasie 1i, a następne klasie 3B.

Nagrodę MVP Turnieju otrzymał Łukasz Frączek z klasy 1G, zaś Królem Strzelców został Maciej Śmieszek z 3G uzyskując rekordową liczbę 9 bramek w turnieju.

Nagrodę dodatkową otrzymał Maciej Mikołajczyk z 3B za Najlepszą Akcję Obronną w turnieju.

Sędziowali uczniowie naszej szkoły: Lidia Włodarz 3C, Bartosz Michalik 3C, Maksymilian Makara 2C, Piotr Konstanty 2F oraz Martyna Zalewska 1i.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji.

Organizatorem turnieju była p. Agnieszka Sikora.


Galeria

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Historycznej „ZIEMIA SĄDECKA – od przeszłości do współczesności”

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Ptaszkowski z klasy 2b uzyskał tytuł laureata finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej „ZIEMIA SĄDECKA – od przeszłości do współczesności”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Urodziny naszej patronki!

W piątkowe przedpołudnie podczas Artystycznego Pikniku na sądeckich Plantach w wytwornych strojach z epoki XIX wieku społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu świętowała urodziny swojej patronki – Marii Konopnickiej.

Po uroczystym przemarszu korowodu młodzieży z budynku szkoły Pani Dyrektor Dorota Smaga w pięknych okolicznościach przyrody powitała zebranych gości, wśród których nie zabrakło Pani Prezydent Magdaleny Majki oraz Pani Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Ilony Kronenberger.

Podczas programu artystycznego uczestnicy pikniku odbyli sentymentalną podróż w czasie i przypomnieli sobie biografię niezwykłej kobiety i poetki polskiego pozytywizmu połączoną z recytacją jej poezji oraz doskonałą muzyką w wykonaniu młodzieży II LO. Występy uświetniła swym śpiewem Pani Małgorzata Kaczanowska z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Poezja, muzyka i śpiew były wielką ucztą dla duszy, a dla ciała przygotowano lody i ciasteczka, którymi uczniowie częstowali uczestników pikniku.


Galeria

IV Integracyjny Turniej Bocci

W dniu 11.06.2024 r. odbył się IV Integracyjny Turniej Bocci. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym: 6 drużyn z II LO, 2 drużyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu, 2 drużyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo ze Starego Sącza, 2 drużyny z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku przy Stowarzyszeniu Dolina Dunajca, 2 drużyny ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych Nasz Dom z Piwnicznej- Zdroju, 1 drużyna ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo ze Starego Sącza oraz 1 drużyna ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Świętej Rodziny zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Nowego Sącza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki, a pierwsze 4 miejsca otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe i statuetki. Głównym organizatorem turnieju była p. Agnieszka Sikora, a koordynatorami Wolontariuszy był Zespół Psychologiczno - Pedagogiczny 2 LO.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji i zachowania zasad Fair Play.

Podczas IV Integracyjnego Turnieju Bocci odbyła się również prelekcja dotycząca Apiterapii i korzyści, które niosą ze sobą pszczoły w naszym środowisku. Prelegentem spotkania był Pan Jan Borzęcki, prezes Małopolskiego Związku Pszczelarzy.

Uczniowie II LO mogli zaznajomić się z codzienną pracą tych wspaniałych stworzeń, które wykonują swoją ciężką pracę w środowisku naturalnym. Podczas spotkania można było zobaczyć na żywo rój pszczół wraz z królową oraz posmakować miodu z pasieki pana Borzęckiego.

Dziękujemy za wspaniały i inspirujący wykład.

Organizatorem prelekcji była p. Agnieszka Sikora.


Galeria