Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 8 listopada 2022 r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Uroczystość oparta była na refleksji dotyczącej wydarzeń historycznych oraz wielkich patriotów walczących o naszą i waszą Wolność.

Akademię przygotowała klasa 2d wraz z wychowawcą p. mgr Agnieszką Szkarłat.


Galeria

Szkoła do hymnu!

Drogie koleżanki i koledzy!

Samorząd Uczniowski uprzejmie informuje, że w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Narodowej, w dniu 10 listopada o godz. 11:11 cała społeczność szkolna weźmie udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego.

W tym dniu obowiązuje wszystkich strój biało - czerwony!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28.10.2022 r. młodzież II LO wzięła udział w szkolnych wyborach Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu i podsumowaniu wszystkich głosów nastąpiło spotkanie kandydatów z Panią dyrektor mgr Dorotą Smagą oraz opiekunem SU Panią mgr Kingą Szostak.

Pani dyrektor pogratulowała wygranym uczniom sukcesu, życząc powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków oraz godnego reprezentowania szkoły zarówno na płaszczyźnie życia wewnętrznego II LO jak i w środowisku lokalnym.

Poniżej prezentujemy nowy Samorząd Uczniowski oraz serdecznie gratulujemy wygranym!


Przewodnicząca II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu:

                              Paulina Majowska - klasa 2C


Zastępca przewodniczącej:

                              Adrian Dudka - klasa 3I


Członkowie SU:

                              Weronika Zacłona - klasa 3A

                              Wiktoria Sopata - klasa 3E

                              Julia Szufnara - klasa 2G


Galeria

Debata

W dniu 27.10.2022 r. w auli II LO odbyła się debata wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, podczas której ubiegający się o stanowisko przewodniczącego szkoły uczniowie, mieli okazję zaprezentować się całej społeczności Zielonej Budy. Kandydaci zmierzyli się zarówno z pytaniami przygotowanymi przez obecnych reprezentantów SU jak również z tymi, które zadawała publiczność. 

W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci samorządów klasowych oraz młodzież szkolna, dla której przygotowana została transmisja online.

Debatę zorganizował Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie - Pani mgr Kinga Szostak i Pani mgr Joanna Szafran-Gruszczyńska.


Debata

Szansonada

Chętnych do udziału w XX edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zachęcamy do wypełnienia i oddania formularza zgłoszeniowego, który znajduje się poniżej.

Termin zgłoszeń - do 4.11.2022 r. u organizatorów p. mgr A. Szkarłat, p. mgr J. Gierackiej lub p. mgr M. Cabały.

Konkurs odbędzie się 2.12.2022 r. w auli PWSZ.

Przerwa na czytanie!

Przerwa na czytanie!


Akcja promująca czytelnictwo po raz kolejny zawitała do Zielonej Budy. Na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. We czwartek, 20 października 2022 roku, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, a szczególnie Samorządowi Uczniowskiemu i organizatorkom wydarzenia – p. mgr Irenie Grucy i p. mgr Joannie Szafran-Gruszczyńskiej. 


Galeria

Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2022 r. w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Edukacji Narodowej.

W I oficjalnej części uroczystości głos zabrał przewodniczący społeczności uczniowskiej – Dominik Rutkowski, który przypomniał o istocie powołania 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej oraz podziękował wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły za codzienny wysiłek w budowaniu wśród młodzieży postaw szlachetnych, mądrych i godnych naśladowania.

Następnie słowa uznania i podziękowania dla wszystkich zgromadzonych gości przekazała Pani dyrektor mgr Dorota Smaga, podkreślając jak trudnym, pełnym poświęceń i codziennych wyzwań jest zawód nauczyciela. Pani dyrektor życzyła gronu pedagogicznemu wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów osobistych i zawodowych oraz podążania za wartościami dobra, piękna i prawdy.

W imieniu szkolnej Rady Rodziców głos zabrał Pan Michał Wituszyński, dziękując dyrekcji oraz wszystkim pedagogom za opiekę, wychowanie oraz wskazywanie dróg młodym ludziom.

Podczas II części uroczystości odbyła się dostojna ceremonia wręczenia Oskarów. Wśród tegorocznych nominowanych i jednocześnie nagrodzonych w 18 kategoriach znalazły się: Panie dyrektor, wszyscy nauczyciele, pedagodzy i psychologowie szkolni, pracownicy administracji i obsługi oraz zasłużeni emeryci.

Całokształt oprawy Święta Edukacji Narodowej przygotowała młodzież z klasy 3 h wraz z wychowawcą Panią mgr Kingą Szostak.


Galeria

Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

W dniu 10 października 2022 roku odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Uczniowie i uczennice klas pierwszych wraz z wychowawcami rozpoczęli ten dzień Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Kazimierza. Następnie w sali kina „Helios” odbyła się akademia. Podczas przemowy Pani dyrektor mgr Dorota Smaga podkreśliła, jak ważną i wzruszającą uroczystością jest ślubowanie. Pozwala ono w pełni stać się członkiem społeczności uczniowskiej. Słowa do młodzieży skierował także Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Michał Wituszyński. Zgromadzonych wśród uczniów „Zielonej Budy” powitał również Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Dominik Rutkowski. Punktem kulminacyjnym było uroczyste złożenie aktu ślubowania przez uczniów klas pierwszych zwieńczone wspólnym śpiewem hymnu Szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. W bajkową opowieść o „Legendzie Zielonej Budy” młodzież została zabrana przez krasnoludki i Marysię… czyli Marię Konopnicką. W baśniowej konwencji przedstawiona została szkoła i profile poszczególnych klas. Ostatnią część świętowania stanowiła projekcja filmu „Orlęta. Grodno ‘39”.

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych została przygotowana przez uczniów klasy 2g z pomocą wychowawczyni, Pani mgr Joanny Szafran-Gruszczyńskiej.


Galeria