Nowy Sącz Twoich Marzeń

Dnia 16.11.2022 r. w "Domu Studenta" uczniowie nowosądeckich placówek edukacyjnych wzięli udział w warsztatach pod tym hasłem, poświęconych zgłębieniu problematyki lokalnej polityki młodzieżowej na terenie Nowego Sącza. Wśród nich znalazło się także grono przedstawicieli II LO w składzie: Zuzanna Jaskółka, Julia Szczecina, Justyna Szołdra, Paulina Majowska, Michał Brzeziński i Magdalena Koc. Po przedstawieniu wyników badań statystycznych przeprowadzonych wśród młodzieży naszego miasta dotyczących sfer życia publicznego młodych mieszkańców takich jak: zdrowie, edukacja i rozwój, czas wolny, relacje, jakość życia, wpływ i partycypacja, uczestnicy spotkania mogli skupić się na poszczególnych problemach wynikających z badań i zaproponować rozwiązania.

Cała akcja została zorganizowana przez przedstawicielki Stowarzyszenia Europe4Youth we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Nowego Sącza.

Opracowane pomysły zostaną przedstawione Radzie Miasta Nowego Sącza.


Galeria

Spotkanie z pieśnią Niepodległej Polski

17 listopada 2022 r., godz. 10, sala im. R. Sichrawy MCK Sokół w Nowym Sączu

Szkoła do hymnu!

W dniu 10.11.2022 r. cala społeczność II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu wzięła udział  w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego w ostatni dzień pracy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.


Galeria

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 8 listopada 2022 r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Uroczystość oparta była na refleksji dotyczącej wydarzeń historycznych oraz wielkich patriotów walczących o naszą i waszą Wolność.

Akademię przygotowała klasa 2d wraz z wychowawcą p. mgr Agnieszką Szkarłat.


Galeria

Szkoła do hymnu!

Drogie koleżanki i koledzy!

Samorząd Uczniowski uprzejmie informuje, że w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Narodowej, w dniu 10 listopada o godz. 11:11 cała społeczność szkolna weźmie udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego.

W tym dniu obowiązuje wszystkich strój biało - czerwony!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28.10.2022 r. młodzież II LO wzięła udział w szkolnych wyborach Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu i podsumowaniu wszystkich głosów nastąpiło spotkanie kandydatów z Panią dyrektor mgr Dorotą Smagą oraz opiekunem SU Panią mgr Kingą Szostak.

Pani dyrektor pogratulowała wygranym uczniom sukcesu, życząc powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków oraz godnego reprezentowania szkoły zarówno na płaszczyźnie życia wewnętrznego II LO jak i w środowisku lokalnym.

Poniżej prezentujemy nowy Samorząd Uczniowski oraz serdecznie gratulujemy wygranym!


Przewodnicząca II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu:

                              Paulina Majowska - klasa 2C


Zastępca przewodniczącej:

                              Adrian Dudka - klasa 3I


Członkowie SU:

                              Weronika Zacłona - klasa 3A

                              Wiktoria Sopata - klasa 3E

                              Julia Szufnara - klasa 2G


Galeria

Debata

W dniu 27.10.2022 r. w auli II LO odbyła się debata wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, podczas której ubiegający się o stanowisko przewodniczącego szkoły uczniowie, mieli okazję zaprezentować się całej społeczności Zielonej Budy. Kandydaci zmierzyli się zarówno z pytaniami przygotowanymi przez obecnych reprezentantów SU jak również z tymi, które zadawała publiczność. 

W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci samorządów klasowych oraz młodzież szkolna, dla której przygotowana została transmisja online.

Debatę zorganizował Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie - Pani mgr Kinga Szostak i Pani mgr Joanna Szafran-Gruszczyńska.


Debata

Szansonada

Chętnych do udziału w XX edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zachęcamy do wypełnienia i oddania formularza zgłoszeniowego, który znajduje się poniżej.

Termin zgłoszeń - do 4.11.2022 r. u organizatorów p. mgr A. Szkarłat, p. mgr J. Gierackiej lub p. mgr M. Cabały.

Konkurs odbędzie się 2.12.2022 r. w auli PWSZ.