Wielkanoc z PCK

"Debiuty" i "Perły Sądecczyzny" w II LO

„Sztuka jest po to, aby wyzwolić w nas, uruchomić pokłady przeżyć, które spowodują tęsknotę za pięknem człowieka” - ks. M. Maliński

Młodzież II LO miała okazję po raz XV zaprezentować swoje talenty w projekcie artystycznym „Debiuty”.

21 kwietnia 2023 r. młodzież prezentowała swoje prace plastyczne, fotograficzne oraz układy choreograficzne.

Został również rozstrzygnięty konkurs „Perły Sądecczyzny”. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców przy II LO. Zieloną Budę zaszczycili swoją obecnością Zastępca Prezydenta p. Magdalena Majka, p. Dyrektor Wydziału Edukacji Ilona Kronenberger oraz p. Dyrektor Delegatury Kuratorium w Nowym Sączu Adam Skwarło.

Osoby wyróżnione w konkursie „Perły Sądecczyzny”:

- kategoria „Perły Sądecczyzny”

Hubert Ogorzałek – II LO

Emilia Sołtys – II LO

Zofia Opyd – II LO

- kategoria „Człowiek”

Aleksandra Kołodziej – ZS nr 2 im. Sybiraków

Zuzanna Jarecka – Prywatne Technikum Fotograficzne w Nowym Sączu

Mateusz Sromek – II LO

Maria Potok – II LO

- kategoria „Ruch, gwar, miasto dookoła”

Zofia Szczygieł – II LO

Radosław Chudy – II LO

Rajd turystyczny SKKT

14 kwietnia uczniowie 2 LO uczestniczyli w rajdzie turystycznym w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego. Trasa wiodła przez Małe Pieniny, gdzie można podziwiać jedne z najpiękniejszych krajobrazów polskich gór. Opiekunem wyprawy był Pan Mariusz Skowron.

Życzenia wielkanocne

Konkurs stroików wielkanocnych

W dniu 4 kwietnia 2023 roku Sala Teatralna naszej szkoły zakwitła barwnymi kolorami. Powód prosty – utalentowana młodzież II LO przygotowała stroiki wielkanocne na międzyklasowy konkurs. Jury w składzie: p. dyrektor Anna Szarek, p. Joanna Szafran-Gruszczyńska, przewodnicząca SU Paulina Majowska oraz Sara Gzula stanęło przed bardzo trudnym zadaniem. Każda wykonana praca odznaczała się pomysłowością, kunsztem wykonania i bardzo dużą precyzją. Postanowiono wyróżnić następujące klasy:

I miejsce – klasa 3A

II miejsce – klasa 2A

III miejsce – klasa 1F

Ponadto komisja pragnie podkreślić, że każda klasa przygotowała piękny stroik, a o końcowym wyniku zdecydowały niuanse. Na szczególne słowa uznania zasługuje także klasa 4E, która mimo zbliżającego się egzaminu maturalnego także przygotowała wspaniałe dekoracje.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

PRZEGLĄD FORM KABARETOWYCH "FAFIK" W II LO

W dniu 30.03.2022 r. w II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyła się XXIII edycja tradycyjnego przeglądu form kabaretowych „FAFIK”. Po raz kolejny Impreza dała możliwość przyjrzenia się twórczości wykonawców, z których wielu skorzystało z tekstów profesjonalistów tej branży ale także uczestnicy promowali własne lub swoich kolegów. Autorzy znakomicie wyłapali niedoskonałości świata, w którym żyją i pokazali je w krzywym zwierciadle satyry. Motywem przewodnim tegorocznego „FAFKA” była aktualna sytuacja społeczno- gospodarcza związana z INFLACJĄ! Przegląd miał charakter „open”, a więc nie było w nim podziału na kategorie – wszystkie występy komisja artystyczna oceniała w dokładnie ten sam sposób, zwracając uwagę na oryginalność i kreatywność scenariuszy. Zespoły rywalizowały o Grand Prix – statuetkę Zielonej Gęsi oraz o nagrodę publiczności. Organizatorami i opiekunami merytorycznymi imprezy są Pani Kinga Szostak, Pan Mariusz Skowron oraz Samorząd Uczniowski II LO.

Zwycięzcami XXIII Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK” zostali:

Nagroda Grand Prix- grupa kabaretowa: „Adasie”,

Nagroda publiczności: grupa kabaretowo- taneczna: „Ministranci”,

I wyróżnienie: grupa taneczna: „Łaka Maka Fą Dance”,

II wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Klęska”,

III wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Minionki”.

Tak o wydarzeniu napisał "Sądeczanin":

Dzień Wody

28 marca 2023 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Wody odbył się VI Wewnątrzszkolny Konkurs "Woda źródłem życia".

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Klaudia Łagos - kl. 4d

II miejsce - Kamila Knapek - kl. 2d, Beata Koszyk - kl. 4d, Łucja Świerczek - kl. 4d, Jerzy Dudek - kl. 4d

III miejsce - Gabriela Chrobak - kl. 3e, Martyna Krzyżak - kl. 4d.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w wykładzie pracowników Sądeckich Wodociągów nt. zmian klimatu.

Dzień otwarty w II LO!