Europejski Dzień Języków w II LO
Zdjęcie tytułowe europejski-dzien-jezykow-2024-1918fd325e-6fa8-4706-af56-d465cc7d2588.jpg w newsie Europejski Dzień Języków w II LO

27 września 2024 r. w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków, który celebrowany jest w ramach współpracy Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Jest to dzień, którego celem jest promowanie nauki języków w Europie. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najlepszy plakat pt. "Languages for peace", następnie wysłuchali wykładu dlaczego warto uczyć się języków obcych. W kolejnej części absolwentka naszej szkoły Natalia Gądkowska, obecnie studentka 3 roku filologii angielskiej, wyjaśniła uczestnikom wydarzenia strategie tłumaczeniowe na podstawie żywego języka serialu. Szkolne obchody zostały zakończone koncertem piosenek obcojęzycznych i quizem, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą języków w Europie.