Ślubowanie klas pierwszych
Zdjęcie tytułowe slubowanie-kl-1-2024-27-small52a5cd44-ef7b-4660-abc2-c2c59058ed35.jpg w newsie Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 7 października 2024 roku odbyło się Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:30 od podniosłej mszy świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza. Następnie wszyscy pierwszoklasiści wraz z wychowawcami udali do Kina Helios, gdzie zostali zaproszeni do udziału w części oficjalnej przygotowanej przez uczniów z klasy 2i wraz z wychowawcą Panią Anną Król.

Na początku uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Smaga. Przedstawiła młodzieży czym jest odpowiedzialność i przynależność do szkolnej społeczności. Przybliżyła jakie obowiązki spoczywają na uczniach II LO, ale także przedstawiła liczne przywileje, z których mogą korzystać. Zaznaczyła, że wkraczając w mury II LO stali się spadkobiercami określonej tradycji, jaką przez 121 lat tworzyli wspaniali absolwenci. Następnie głos zabrał Przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców – Pan Michał Wituszyński, życząc uczniom wszelkiej pomyślności w zdobywaniu wiedzy oraz w nawiązywaniu nowych przyjaźni. Kilka słów do pierwszoklasistów skierowała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego –Paulina Majowska, życzyła rówieśnikom sukcesów na płaszczyźnie edukacyjnej oraz podkreśliła istotę relacji międzyludzkich, empatii wśród młodzieży i wspólnego zaangażowania w budowaniu zgranej społeczności „Zielonej Budy”. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć głosu uczniów klas pierwszych, w tym oto miejscu głęboką deklarację w ich imieniu złożyła Anna Litwińska z klasy 1d. Podkreśliła że czuje ogromną dumę i satysfakcję będąc uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Dodała, że społeczność uczniów klas I uczyni wszystko ,by filarami i kierunkiem ich działań stały się wiedza, kreatywność, rozwijanie pasji, współpraca, pomoc oraz wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka..

Po przemówieniach nadszedł najważniejszy moment, czyli złożenie przysięgi ślubowania. W podniosłej atmosferze przedstawiciele klas pierwszych zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły, poszanowania tradycji i kształtowania postaw patriotycznych.

Po części oficjalnej uczniowie z klasy 2i zaprosili wszystkich obecnych w uroczystości Ślubowania Klas I na piękny montaż muzyczny, a także na prezentację multimedialną ukazującą szkolne życie uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Uroczystość zakończyła się przygotowaną dla młodzieży projekcją filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” w reżyserii Waldemara Szarka.