Wiktoria Bisaga Sportowcem Roku 2023 Małopolski!
Zdjęcie tytułowe wiktoria-bisaga-sportowiec-malopolski-2023-283457877-89ad-4421-a15e-a17653f1e991.jpg w newsie Wiktoria Bisaga Sportowcem Roku 2023 Małopolski!

Uczennica II LO (3g) odniosła kolejny sukces. W Plebiscycie Sportowym Gazety Krakowskiej zdobyła tytuł Sportowca Roku 2023 w kategorii kobiety. Uzyskała największą liczbę głosów zarówno w Nowym Sączu jak i w całym województwie małopolskim. Nagrodę za zwycięstwo odebrała z rąk redaktora naczelnego GK Macieja Kwaśniewskiego oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Józefa Gawrona na uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie NBP w Krakowie dnia 29 lutego.

Laureatka plebiscytu w dniu 16 marca wzięła również udział w finałowej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie, na którą zostali zaproszeni finaliści z wszystkich województw. Wiktoria reprezentuje nowosądecki klub sportowy Screamo Trickz, gdzie uprawia bardzo widowiskowy, trudny i wymagający sport - Tricking. Warto zaznaczyć, że na zgrupowaniu kadry narodowej w lutym tego roku powołano czterech najlepszych zawodników w kraju do reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych. Wśród nich jako jedyna dziewczyna znalazła się Wiktoria.


Galeria