Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych
Zdjęcie tytułowe slubowanie-klas-pierwszych-2023-2024-2494aabed3-a0c0-4f3b-9241-bba61bc3a1d1.jpg w newsie Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

W dniu 5 października 2023 roku odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział we Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Św. Kazimierza.

Następnie udali się do kina Helios, gdzie miała miejsce akademia. Pani Dyrektor Dorota Smaga oficjalnie przyjęła uczniów do grona społeczności uczniowskiej. Głos zabrali także przedstawiciel Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz klas pierwszych.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie aktu ślubowania. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie klasy drugiej przedstawili życie w Zielonej Budzie w humorystycznym tonie. Odnieśli się również do tradycji i historii naszej szkoły. Ostatnim punktem dnia był seans filmowy - "Raport Pileckiego".

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych została przygotowana przez uczniów klasy 2f z pomocą wychowawczyni, p. Doroty Zygmunt.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów, radości z nauki oraz niezapomnianych chwil spędzonych w naszym II LO.