IV Integracyjny Turniej Bocci
Zdjęcie tytułowe bocci-2024-1a0579d7e-ed4f-4f64-9a9d-c6791e94a264.jpg w newsie IV Integracyjny Turniej Bocci

W dniu 11.06.2024 r. odbył się IV Integracyjny Turniej Bocci. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym: 6 drużyn z II LO, 2 drużyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu, 2 drużyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo ze Starego Sącza, 2 drużyny z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku przy Stowarzyszeniu Dolina Dunajca, 2 drużyny ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych Nasz Dom z Piwnicznej- Zdroju, 1 drużyna ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo ze Starego Sącza oraz 1 drużyna ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Świętej Rodziny zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Nowego Sącza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki, a pierwsze 4 miejsca otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe i statuetki. Głównym organizatorem turnieju była p. Agnieszka Sikora, a koordynatorami Wolontariuszy był Zespół Psychologiczno - Pedagogiczny 2 LO.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji i zachowania zasad Fair Play.

Podczas IV Integracyjnego Turnieju Bocci odbyła się również prelekcja dotycząca Apiterapii i korzyści, które niosą ze sobą pszczoły w naszym środowisku. Prelegentem spotkania był Pan Jan Borzęcki, prezes Małopolskiego Związku Pszczelarzy.

Uczniowie II LO mogli zaznajomić się z codzienną pracą tych wspaniałych stworzeń, które wykonują swoją ciężką pracę w środowisku naturalnym. Podczas spotkania można było zobaczyć na żywo rój pszczół wraz z królową oraz posmakować miodu z pasieki pana Borzęckiego.

Dziękujemy za wspaniały i inspirujący wykład.

Organizatorem prelekcji była p. Agnieszka Sikora.