VI Edycja „Deutsch in der Hauptrolle”
Zdjęcie tytułowe niem_logo_2023dd38011e-71d9-4af8-8143-cdd38049f69f.jpg w newsie VI Edycja „Deutsch in der Hauptrolle”

VI Edycja Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle” („Niemiecki w roli głównej”)

 

Wszystkich miłośników języka niemieckiego i sztuki filmowej zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez naszą szkołę dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic. Do wyboru są trzy tematy: „Nowy Sącz und Umgebung für Touristen” („Nowy Sącz i jego okolice dla turystów”), „Mein Hobby” („Moje hobby”) oraz „Was machst du für deine Gesundheit und Fitness” („Co robisz dla swojego zdrowia i kondycji?”). 

Uczestnicy przygotowują krótki filmik lub prezentację (max. 5min.), na jeden z wybranych przez siebie tematów.

Zapraszamy do udziału indywidualnie lub w zespołach złożonych maksymalnie z dwóch uczniów w przypadku prezentacji i trzech uczniów w przypadku filmu.

Uczestnicy muszą posiadać opiekuna w osobie nauczyciela-germanisty, który ich zainspiruje i zadba o wszelkie formalności związane z konkursem.

Konkurs rozpoczyna się już dziś i trwa do 2 lutego 2024 r. Jest to ostateczny termin nadsyłania filmów lub prezentacji nagranych na płytach CD, DVD lub pendrive wraz z formularzem zgłoszeniowym i zgodą na udział w konkursie.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż do 31 marca 2024 r. na stronie internetowej naszej szkoły, a zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną i zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród oraz dyplomów.

Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Agnieszki Schmidt-Wilczek oraz p. Agnieszki Szkarłat lub na stronie internetowej szkoły.