Nowosądeckie Dyktando Ortograficzne
Zdjęcie tytułowe konkurs-ortograficzny-2023-1233de55a-d937-4998-be04-90d3c968bc33.jpg w newsie Nowosądeckie Dyktando Ortograficzne

Po raz czwarty… Mamy to!

16 października 2023 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w Nowosądeckim Dyktandzie Ortograficznym o Pióro Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Organizatorzy zaprosili do udziału młodzież szkół podstawowych i średnich z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego, ale też w kategorii open mogli uczestniczyć chętni mieszkańcy miasta i powiatu. Licealne potyczki z ortografią odbyły się w Jezuickim Centrum Edukacji. II LO wystawiło po raz czwarty swoją reprezentację i po raz czwarty z wielkim sukcesem. Reprezentowały Szkołę: Aleksandra Pogwizd (4b) i Amelia Tokarczyk (4f). Tekst dyktanda przygotowała Pani Małgorzata Witek.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 października podczas wieczoru autorskiego z dr nauk humanistycznych, redaktorem Społecznego Instytutu Wydawniczego „Znak” Panem Jerzym Illgiem.

Jury Nowosądeckiego Dyktanda zgodnie z regulaminem wyłoniło 3 zwycięzców, przyznając naszym reprezentantkom dwa czołowe miejsca: Aleksandrze Pogwizd I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii oraz Amelii Tokarczyk II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii. Spotkanie odbyło się w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Dyplomy i nagrody rzeczowe, w tym „Pióro Prezydenta Miasta” wręczał przedstawicielkom rodziny Konopnickiej sam prezydent Ludomir Handzel. Laureatki są wychowankami nauczycielki języka polskiego p. Krystyny Sikory.

Gratulujemy i dziękujemy!!!


Galeria