Światowy Dzień Poezji
Zdjęcie tytułowe swiatowy_dzien_poezji_2023_02bd359fa0-d8d9-4c7c-81af-53f906ce9321.jpg w newsie Światowy Dzień Poezji

Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Poezji. Uroczystość, której patronuje UNESCO, przypada na 21 marca każdego roku. Od 23 już lat, min. młodzież całego świata czyta wiersze wybranego poety, ta utalentowana poetycko – pisze i przekazuje zainteresowanym.

W akademii zorganizowanej w II LO wzięli udział reprezentanci każdej z klas od pierwszej do trzeciej. W programie wzięli udział uczniowie klas: 2f, 3a, 3b, 3f, którzy czytali wiersze Bolesława Leśmiana, zaś zespół muzyczny zaśpiewał piosenki do tekstów poety.

Spotkanie przygotowały i zorganizowały Pani Krystyna Sikora oraz Pani Dorota Dudek.