"Sądeckie epizody kadry oficerskiej II Rzeczpospolitej Polskiej"
Zdjęcie tytułowe img_20230303_102145864bc6683f6-683e-440a-a8a4-cf493fec7a8c.jpg w newsie "Sądeckie epizody kadry oficerskiej II Rzeczpospolitej Polskiej"

W dniach 1-3 marca 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu, Aleksandra Mosurek z kl. 3b, Natalia Ogórek, Hubert Bogdański i Piotr Mosurek z kl. 4b uczestniczyli w konferencji naukowej "Sądeckie epizody kadry oficerskiej II Rzeczpospolitej Polskiej".

Konferencja odbyła się w XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Uczniowie II LO zaprezentowali postać Bronisława Pierackiego, a także przedstawili historię naszej szkoły.

W ramach wyjazdu młodzież wzięła również udział w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych, zwiedziła Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz na Powązkach. Organizatorem konferencji była Sądecka Biblioteka Pedagogiczna i Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego.

Opiekę nad uczniami sprawował mgr Krzysztof Siemion.