Regulamin Konkursu
Zdjęcie tytułowe fafik_xxiiie4e0fd62-c5bc-41b8-8786-9059942ba250.jpg w newsie Regulamin Konkursu

Uprzejmie informujemy, że 31.O3. 2023 r. w II LO odbędzie się kolejna, XXIII edycja Przeglądu Form Kabaretowych „ FAFIK”. Zapraszamy do wzięcia  udziału w tegorocznej imprezie wszystkich miłośników skeczy, piosenek kabaretowych, scenek rodzajowych, monologów, dialogów, form tanecznych. Przegląd ma charakter „open”, a więc nie ma w nim podziału na kategorie – wszystkie występy oceniane są w dokładnie ten sam sposób. Karty zgłoszeniowe należy złożyć do 10.03.2023 r. u organizatorów „FAFIKA” Pani Kingi Szostak oraz Pana Mariusza Skowrona.

Regulamin XXIII Festiwalu Form Kabaretowych FAFIK 2023

1.W przeglądzie mogą brać udział uczniowie wszystkich typów szkół, także spoza Nowego Sącza.

2.Formuła Festiwalu zakłada możliwość mieszanych składów, tzn. uczestnikami mogą być osoby zarówno z różnych klas jak i z różnych szkół.

3.Przegląd odbywa się w dwu kategoriach:

a) skecz, scenka rodzajowa, monolog itp.

b) piosenka

4.Czas trwania prezentacji scenicznej powinien mieścić się w 10 - 12 minutach (dotyczy obu kategorii!)

5.Prezentacje sceniczne mogą być własne lub zapożyczone

6.Wszystkie podmioty wykonawcze zobowiązane są do przekazania formularza zgłoszeniowego Samorządowi Uczniowskiemu II LO.

7.Jury ocenia oryginalność prezentacji, poziom wykonawczy i sceniczną osobowość.

8.Kolejność występów podczas eliminacji jest losowana.

9.Nagrody regulaminowe Festiwalu:

• I miejsce w kategorii „piosenka”
  • I miejsce w kategorii „formy kabaretowe”
  • Nagroda Publiczności
  • nagroda główna GRAND PRIX – „Zielona Gęś”

10.Oprócz nagród regulaminowych przewidziane są też nagrody pozaregulaminowe (wyróżnienia) przyznawane przez instytucje i osoby prywatne

11.Zgłoszenia do udziału w Festiwalu do 17 marca 2023 (bezpośrednio do Samorządu II LO)