„Mikołajkowy Turniej Zespołów Mieszanych dla klas VII-VIII Szkół Podstawowych”
Zdjęcie tytułowe turniej_mikolajkowy_28_n63504cef-450d-4885-bfbf-674c4564d87c.jpg w newsie „Mikołajkowy Turniej Zespołów Mieszanych dla klas VII-VIII Szkół Podstawowych”

W dniu 8.12.2022 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących zorganizowano piknik sportowo-rekreacyjny pod nazwą „Mikołajkowy Turniej Zespołów Mieszanych dla klas VII-VIII Szkół Podstawowych”. W wydarzeniu wzięło udział 6 zespołów ze Szkół Podstawowych z miasta Nowy Sącz. O godzinie 9:00 dokonano oficjalnego otwarcia zawodów przez Panią dyrektor Dorotę Smagę oraz osoby zaproszone.

Po sportowych okrzykach rozpoczęto współzawodnictwo młodzieży. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym, do dwóch zwycięskich setów 25 punktowych, a tie break do 15 punktów. Podczas spotkania sędziowali sędziowie MZPS oraz uczniowie II LO, którzy w dniach 9-11.12.2022 r. będą uczestniczyli w trzydniowym egzaminie na Młodzieżowego Sędziego Sportowego w Piłce Siatkowej.

Na podium uplasowały się szkoły: 3 miejsce – SP3 (2 zespół), 2 miejsce – SP 11, 1 miejsce – SP3 (1 zespół), MVP turnieju została Gabriela Krężołek z drużyny 2 SP3. Serdecznie gratulujemy.

W oczekiwaniu na ciepły posiłek uczestnicy oraz uczniowie naszej szkoły mogli oglądać wspaniały pokaz artystyczny dziewcząt z grupy tanecznej ADEEM z Nowego Sącza. Turniej został zorganizowany ze środków MSiT, w nagrodę za zdobycie 1 miejsca w Konkursie „Aktywna Szkoła”. Całe wydarzenie wspierał Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Koordynatorką spotkania była Pani Agnieszka Sikora.