Spotkanie z pieśnią Niepodległej Polski
Zdjęcie tytułowe koncert_niepodlegla2022_12202787fb-0ac7-48f2-8462-f89823f272d0.jpg w newsie Spotkanie z pieśnią Niepodległej Polski

Dnia 17 listopada 2022 roku w MCK „Sokół” w Nowym Sączu odbył się koncert pieśni patriotycznej zatytułowany „Spotkanie z pieśnią Niepodległej Polski”. Wydarzenie przygotowane zostało przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. W inauguracyjnej części uroczystości udział wzięły Pani dyrektor Dorota Smaga oraz Pani wicedyrektor Anna Szarek. Za liryczny charakter koncertu, pełen wspomnień z czasów odzyskania niepodległości na Sądecczyźnie odpowiedzialna była Pani Kinga Szostak oraz reprezentujący naszą szkołę uczniowie: Magdalena Koc (4a), Bartosz Michalik (2c), Katarzyna Ruchała (1b), Arkadiusz Śmiertka (3h), Inga Wolff (1b). Do udziału w wydarzeniu zaproszona została młodzież z klas 4a oraz 2c, a także Samorząd Uczniowski II LO.